Menší či větší dítě stráví za psacím stolem spoustu svého času, je proto nezbytné, prostor zařídit tak, aby ho od učení neodrazoval, ale naopak motivoval k lepším výkonům. Každé dítě by proto mělo mít nejenom pokoj, ve kterém se bude cítit dobře, ale i pohodlné pracovní místo, které mu bude nudné hodiny u učení alespoň částečně zpříjemňovat.

  • Pracovní místo jako základ úspěchu

I když se zařízení dětského pokoje, včetně pracovního místa, liší dle věku dítěte, některé zákonitosti budou platit ve všech případech. Kvalitní a dostatečně velký psací stůl nebo ergonomická židle jsou základem u malého žáka i dospělého studenta.

studentský poko

Výběr psacího stolu se výrazně liší od stáří dítěte. Zatímco prvňáček se spokojí s menším stolem, kde pohodlně napíše úkoly, student potřebuje krom dostatečně velké plochy na práci i úložné prostory. Na střední a vysoké škole se hromadí spousta školních materiálů, které je potřeba mít kam uložit, aby nezabírali zbytečně místo na pracovní ploše.

Už při výběru stolu je potřeba myslet na umístění počítače, bez kterého se dnes téměř žádný student neobejde. Pokud tedy plánujete umístění stolního počítače, je potřeba s touto variantou počítat a vybírat takový pracovní stůl, aby poskytoval dostatek místa na práci s počítačem i učení.

důmyslné řešení

V případě notebooku je vše o poznání jednoduší, notebook se dá kdykoliv sbalit a nezabírá zbytečně prostor. Tvar ve tvaru L je ideální variantou, ten poskytuje komfortní prostor pro práci i s rozloženými učebnicemi.

  • Prostor pro spaní

Studentský pokoj musí plnit hned několik funkcí najednou. Dispozice a rozložení jednotlivých kusů nábytku nebo volba osvětlení tak může být trochu oříšek. Pro studenta volte už větší lůžko, ideálně postel z masivu 120×200, která nabízí dostatečný prostor pro spánek i relaxaci. V případě potřeby se na něm pohodlně vyspí i dvě osoby naráz.