V životě chce asi každý mít dost peněz na kontě, hezký dům, jezdit na dovolené, mít každých pár let nové auto… a tak se hodíme za penězi, co to jde. Je to ale skutečně to, co by mělo být smyslem našeho života?

Bez peněz to nejde, ale…
Říká se, že skutečně bohatí lidé nedávají svoje bohatství na obdiv na sociálních sítích. Průměrně bohatí lidé a lidé, kteří vydělané peníze utrácí za značkové a drahé, leč zcela zbytečné věci, vystavují na internetu kdejakou kabelku nejlépe s logem LV, nový telefon, samozřejmě s jablkem, dovolenou – samozřejmě čím dražší, tím lepší. Ale proč? Je skutečně potřeba chlubit se každou blbostí světu?

muž s penězi

Je to jako byste chodili po náměstí a všem strkali svoje předražené cetky do obličeje se slovy “tohle je moje nová bunda, stála patnáct tisíc!”. Myslíte, že to všechny zajímá, a že je skutečně potřeba informovat cizí lidi o vašem dokonalém životě?

Pokud máte peníze, chovejte se k nim s respektem a úctou, a neutrácejte je za blbosti. Investujte je s rozumem do něčeho, co má skutečně smysl. Buďte opatrní s manipulací s penězi, protože nikdy nevíte, kdy vám dojdou, a kdy je budete doopravdy potřebovat. Potom už vám bude úplně jedno, jestli máte kabelku za dvacet nebo za tisíc.

Do čeho investovat?
V posledních letech se slovo bitcoin skloňuje snad ve všech pádech. Ale těžbě bitcoinu je potřeba trošku rozumět. Pokud s tím chcete začít, nejprve si zjistěte, co a jak.

Zlato. Zlato je klasika, která na ceně neztrácí. Vždycky se vyplatilo do něj investovat.

diamanty a pinzeta

Drahé kameny a další drahé kovy. Taková platina nebo brilianty jsou dalším skvělým investiční nástrojem.

Nemovitosti. Vzhledem k ceně energií a všeho ostatního je investice do nemovitostí trošku kontroverzní. Pokud ale zamýšlíte koupit nemovitost pro vaše potomky, určitě chybu neuděláte. Jen ten pronájem je otázka…

Není přece potřeba honit lajky na sítích jen pro chvilkový pocit výjimečnosti. Buďte rozumní a chovejte se jako inteligentní lidé. Sdílením a chlubením se si dokonce můžete přivodit problémy v podobě nezvaného hosta, zatímco se budete fotit na Instagram z luxusní pláže.