Splněný sen

Prvním krokem pro to, aby se plnily sny z dětství, je rozhodnutí. Pokud jej překonáte, máte vyhráno. Druhým krokem je termín. Ten je potřeba naplánovat tak, aby to vyhovovalo všem účastníkům této snové výpravy. A k tomu jsou nejvhodnější prázdniny. Které jsou pro návštěvu hradu, který stojí na ostrově, ideální dobou. Celá expedice se tak ideálně spojí s koupáním a sportovními aktivitami v moři. Neméně náročný je úkol třetí. Naplánovat trasu tak, aby i se i při zastávkách dala navštívit zajímavá místa. Proto volba padla na první zastavení a přenocování ve Stuttgartu a druhé v Paříži. Spojené s celodenní prohlídkou těch nejznámějších památek v obou městech. Příjezd do vytouženého cíle je čtvrtý den a pobyt v romantickém prostředí ostrova Mont Saint Michel je naplánován na celý týden.

Cesta za snem

Ne nadarmo se Mont Saint Michel přezdívá 8. div světa. V překladu do češtiny je Hora Svatého Michala jedním z nejvíce ikonických míst v celé Francii. Už první dojem všech návštěvníků je neuvěřitelný. Štíhlé kostelní věže spolu s masivními hradbami, které se zvedají jakoby přímo z moře, přenesou v čase. Jakoby jste se vrátili do středověku. Do doby, ve které se odehrává příběh knížky z dětství. Rozlohu má ostrov necelý kilometr čtvereční a žije na něm čtyřicítka stálých obyvatel. Hradební brána, kterou vstupují všichni návštěvníci, vyvolává dojem, že jste se ocitli v kulisách.

Splněný sen

Hradby, které obepínají celý ostrov se tyčí do neuvěřitelných výšek a člověk si tu připadá jako mravenec. Podle legendy se na tomto místě zjevil v roce 708 archanděl Michael a přikázal, aby zde byla vystavena modlitební kaple. V roce 966 daroval vévoda z Normandie kapli benediktinům, kteří v ní vytvořili opatství. Jedno ze vzdělanostních center západní Evropy. Od 11. století sloužila hora jako pevnost pro vojáky, v 15. století byl její duchovní vliv napaden reformací. Až v roce 1966 bylo opatství vraceno benediktinům a prohlášeno národní památkou. V současné době toto magické místo navštíví ročně téměř milion návštěvníků. A všichni si odsud odvážejí krásné vzpomínky. A někteří si tu splní svůj sen z dětství.