Chcete mít své auto dokonale nablýskaná a myjete ho často? Možná se vám ale už stalo, že se lak poškrábal. Jakým chybám je potřeba se vyhnout? 

Jak si umýt auto správně a bez škrábanců? Na tohle si dávejte pozor! 

I opravdu dobrá myčka může na autě zanechat stopy. Stopy, o které nikdo z majitelů auta nestojí. Poškrábaný lak je zlo a tak je potřeba si na to dát skutečně velký pozor. Jak se vyhnout škrábancům a přitom auto opravdu dokonale umýt. Vždyť i to, v čem jezdíme, je naší vizitkou. Stejně tak, jako chce mít každá hospodyňka perfektně uklizenou domácnost, chce mít každý majitel vozidla, pěkné a čisté auto. A dosáhnout toho můžete docela lehce. 

auto v myčce

Myjete auto doma? 

Pokud myjete auto doma, vyhněte se tomu, že na to budete využívat nejrůznější staré hadříky nebo dokonce kousky textilií. Stará trička nebo utěrky či dokonce ručníky, jsou absolutně nevhodné. Na mytí auta musíte vždy používat jen houbičky a hadry z mikrovlákna, ty jsou totiž šetrné k laku. Pokud už myjete doma auto, tak si vždy přichystejte alespoň dva kbelíky. Jeden by měl obsahovat vodu i se saponátem či šamponem na mytí auta a ten druhý by měl být jen s čistou vodou. Jakmile totiž smyjete nečistoty, musíte auto opláchnout. Nechcete si určitě špínu dále po autě rozmazávat, to by byla další velká a zcela zbytečná chyba. 

Využívejte pak vždy jen osvědčené přípravky, ty které jsou určené k mytí a leštění laku auta. Zkuste vybírat ty lepší, tedy logicky i dražší, někdy se to ale opravdu může vyplatit a vy nakonec ještě ušetříte a budete maximálně spokojeni. 

ruční mytí auta

Jak na velkou špínu? 

Pokud je špíny hodně, venku jste jezdili v kalužích a v dešti, auto je od bláta a podobně, je lepší využít proud vody a ne jen hadr a saponát. Proud vody je pro lak neškodný a navíc spláchne všechny nečistoty okamžitě a vší silou. Samotné mytí pak bude mnohem snazší a vy dosáhnete těch nejlepších výsledků. 

Můžete si ale v okolí zkusit najít i ruční myčku, je třeba ale zpočátku využívat jen jemnější programy. Jakmile zjistíte, co všechno myčka umí, můžete se k ní vracet a auto tam mýt pravidelně. Zbytečně ale neriskujte.