Co je Hygge

Čeština nemá jednoslovný překlad, který by přesně obsáhl význam slova hygge. Ale představit si to můžeme jako pohodový přístup k životu, útulný domov a radost z maličkostí. V angličtině je slovu hygge nejpodobnější slovo chill. Tento styl pochází z Dánska a obsahuje vlastně vše u čeho se cítíte příjemně. Šálek horké čokolády kterou si vychutnáte na zahradě v houpací síti, pyžamový den s koukáním na romantické komedie, chutná večeře s přáteli a klábosení o životě.

květina

Útulné bydlení

Dánský styl je jednoduchý, kde převládají zemité tóny a světlé barvy. Z materiálů v hojné míře dřevo a mramor. Nejdůležitějším doplňkem jsou ovšem svíčky, měkoučké deky a chundelaté polštáře. To vše dohromady umí vykouzlit útulný a hřejivý domov. Každý se rád vrací domů, kde už v chodbě na něj dýchne pohoda.

Tip: u svíček využijte sílu aromaterapie, zklidní vás levandule a energii dodá pomeranč

Rodina na 1. místě

Dánové pečlivě oddělují pracovní život a rodinný. Své soukromí si bedlivě střeží. Není zvykem, že by po práci zašli s kolegou na skleničku. V zaměstnání vykonají co je potřeba a pobavit se jdou potom s přáteli nebo rodinou. Zaměřte se i vy více na své blízké, jak se mají, co prožívají, ptejte se a povídejte si.

Tip: naplánujte si na víkend rodinný program

krb

Pobyt venku

Dánové jsou aktivní až do vysokého věku. Velmi populární u nich je kolo, kde mohou tam s ním dojedou. Velice si váží krásné okolní přírody a tráví hodně času venku. Procházkami udržují ve formě jak tělo, tak mysl.

Tip: vynechte fitko, oprašte kolo a vyhledejte vhodnou cyklotrasu. Za odměnu se pak zastavte na osvěžující točenou zmrzlinu.

Vytvářejte si šťastný život každý den. Dejte si horkou koupel plnou pěny, pomazlete se s kočkou, poslouchejte zpěv ptáků, opečte si s přáteli buřty na ohni, natrhejte si do vázy šeřík. Všechny tyto okamžiky naplno prociťte a užívejte si je.

Tip: chcete se dozvědět víc? Přečtěte si knihu Hygge, prostě šťastný způsob života od Meika Wikinga

Závěrem: ve finále tento styl ani pojmenovávat nemusíme. Radujte se z drobností a naplno užívejte čas s milovanými osobami. O to jde.