Ženy jsou křehká stvoření. Toto úsloví rádi používají romantici, spisovatelé a vůbec muži, kteří obdivují ženy a chtějí si vyzískat jejich náklonnost.
Jsou skutečně ženy křehká stvoření? Pakliže by byly křehké, nemohly by manažerovat nadnárodní firmu, rodit děti, absolvovat denní kolotoč s ranním probouzením rozespalých dítek, přípravu svačin, snídaní, rozvoz dětí do škol, odpoledne do zájmových kroužků. Mezi tím vším stíhají ještě pracovat v zaměstnání a po návratu z práce je čeká další směna. Obstarat děti, dohlédnout na jejich školní povinnosti, připravit večeři, zahnat děti do postýlek, povyprávět pohádku na dobrou noc. Očekáváte, že žena po návratu z dětského pokoje sedne k televizi a usne? Možná někdy ano, ale většinou ji čeká další práce – opět příprava jídla na další den, žehlení, úklid, který se dá provádět v tichosti i po 22. hodině večerní. Ptáte se, kde je místo pro manželské „povinnosti“? Naše žena stihne i radovánky.detail mladé něžné ženy.jpg
A opravdu si pořád myslíte, že ženy jsou křehká stvoření? Po výčtu jejich povinností se leckterému muži protočí oční panenky. Ale ženám jejich starosti okolo rodiny, dětí, manžela – přijdou v pořádku.
Ano, ženy kdysi bývaly křehká stvoření, ale nechaly se dobou „semlít“. Která křehulka by vydržela denní nápor povinností a starostí, a ještě k tomu být vlídná, usměvavá, nechávat věci plynout a zasněně se usmívat….
Leda tak milenky, ty si mohou dovolit být opečovávanými křehulkami, manželkami ale nazývané jinými výrazy.žena chystající se uklízet.png
A proto, ženy, vraťte se alespoň na některý den v týdnu, měsíci do dob něžných poupat. Zastavte svůj běh časem, vyhraďte si pár chvilek jen a jen pro sebe a zavzpomínejte na léta, kdy jste vše zvládaly s radostí, elánem a chutí do života. Na doby, kdy jste ještě nebyly unavené a utahané každodenními nákupy a starostmi. Proberte se fotkami vašich ratolestí, poděkujte, že jsou zdravé. A se svou nejlepší kamarádkou si přiťukněte a připijte všem skvělým ženám, potažmo sobě, na zdraví!