Tip na vánoční dárek

Náhradní sadou autožárovek pod vánočním stromkem nemůžete nic pokazit. Zvláště tehdy, budete-li nakupovat každý typ světelného zdroje zvlášť, aby nebyl součástí nabízené sady, ale jako jedinečný výrobek se specifickými vlastnostmi. Ptáte se proč? V sadách najdete obvykle běžné kusy spotřebního zboží, které jsou určeny spíše pro provizorní výměnu vadného dílu v terénu svépomocí, a kde výrobek poslouží hlavně pro bezpečné dojetí do cíle vaší cesty.osvětlený jízdní pruh autožárovkou Night Breaker.jpg
Dnes se prodávají tyto produkty s nesrovnatelně lepšími parametry, než jaké jsme znali před dvaceti, třiceti lety. Tehdy byl trh výrazně omezen klasickým halogenovým vláknem ve skleněné baňce a nebylo možné od něj očekávat nějaké zázraky. Zkrátka svítil na cestu standardním způsobem, který byl také limitován vyhláškou o silničním provozu.
Zkuste se poohlédnout po současných výrobcích, s nimiž potěšíte své blízké, můžete vybírat z více typů a my vám zde naznačíme hlavní typické znaky dvou produktových řad, jimiž se jednotlivé modely vyznačují:
Ultra Life – výrobce autožárovek Osram H7 Lightpark konkuruje společnosti Philips (Long Life) na trhu tímto typem s prodlouženou životností až na 6 let spolehlivého provozu. Deklaruje to také prodloužená záruka na dvojnásobek běžné dvouleté záruční lhůty. Pod vánočním stromkem může být v sadě spolu s dalším typem a tím je:večerní městský provoz.jpg
Night Breaker Laser – špičkový model z výrobních linek Osram pro komfortnější jízdu v jakémkoli voze. Největší předností je především mnohem více světla na silnici. Kužel osvětluje jízdní pruh až do vzdálenosti více než dvojnásobné ve srovnání s běžnou autožárovkou a mnohem vyšší je i světelný jas. Tyto výrobky jsou homologované pro běžný silniční provoz a homologaci vyhověla i změna barvy vyzařovaného světla na 4200 K. Svítí tedy studenějším odstínem, který je přijatelnější pro každého řidiče – jízda je příjemnější a hlavně bezpečnější.