Přestože je v dnešní době Google číslem jedna mezi internetovými vyhledávači, není ve své oblasti jediným. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli představit vám některé z alternativních vyhledávačů, které, ačkoli nejsou tak populární, nabízejí své vlastní jedinečné funkce a jsou vhodnou eventualitou ke zvážení, pakliže vás váš dosud používaný vyhledávač již omrzel.

Dogpile
Začněme jednoduchou, ale účinnou alternativou v podobě Dogpilu. Jeho charakteristikou je, že kombinuje výsledky vyhledávání Googlu a Yahoo!, a to upřednostněním klíčových prvků vašeho hledání. Nabízí funkce podobné službám Googlu, jako například návrhy při psaní slova nebo hledání slovních spojení, souvisejících otázek, atd.
prst na hledání
Boardreader
Pokud Boardreader otevřete poprvé, nabydete dojmu, že jste si otevřeli Google: bílé pozadí, vyhledávací pole, tlačítko s lupou a další. Co však Boardreader nabízí, a ostatní vyhledávače ne? Především jednoduchost. Google zpočátku volil stejnou strategii, ale dnes zobrazuje nejrůznější druhy dat a odkazů, jako reklama a další informace, což mnohdy obtěžuje.

IxQuick
IxQuick sám sebe označuje za „nejdůvěryhodnější vyhledávač na světě“. Klade totiž důraz na respektování našeho soukromí, jelikož neshromažďuje osobní údaje svých uživatelů, na rozdíl od Google vyhledávače a jiných. Kromě toho jeho pokročilé vyhledávání umožňuje nalezení víceslovných spojení, přesného znění frází, odstranění falešných výsledků, atd. Nabízí dokonce možnost vyhledávání v rámci určité oblasti lidské činnosti.
zábava u pc
Searx
Posledním na našem seznamu alternativních vyhledávačů je Searx. Searx je dostupný v mnoha jazycích a vyznačuje se svým minimalismem. Jak uvádí na své domovské stránce, Searx vám neposkytne výsledky uzpůsobené vašim potřebám, jak byste mohli být zvyklí z Google vyhledávače. To však jen proto, že neukládá data o serverech, které jste dříve navštivili nebo na které směřujete.