Používáním zastaralého http protokolu dochází k výměně nešifrovaných dat a nějací lidé mohou tohoto nezabezpečení velmi snadno využít. Tato přeposílaná data lze jednoduše číst a odposlouchávat. Pokud vlastníte webovou stránku, přečtěte si pár tipů, jak svoji stránku zabezpečit proti případným hrozbám.
visací zámek
DNSSEC doména
Zabezpečení domény DNSSEC zabraňuje změnění a podvrh DNS záznamů. Tato technologie zabraňuje případnému útočníkovi, aby přesměroval stávající adresu webu na své podvodné webové stránky a tím ohrozit případného uživatele. Zavedením této služby se značně snižuje riziko útoku na doménová jména.
Dokonce i státní správa zavedla povinnost zabezpečit všechny své domény v držení státních orgánů zabezpečit službou DNSSEC. Případném zájmu se stačí obrátit na jakéhokoliv registrátora DNSSEC domén a tím zlepšit platnost a důvěryhodnost DNS záznamů.
SSL certifikát
Velmi používanou a účinnou ochranou vaší webové stránky je HTTPS připojení. Tyto SSL certifikáty zajišťují šifrované a bezpečné připojení mezi webem a uživatelem, a tak jejich komunikace probíhá bezpečně. Jestli webová stránka používá SSL certifikát poznáte tak, že v řádku adresy webu vidíte nalevo zobrazeny nápis HTTPS a symbol zeleného zámku. Velmi podstatné je ale si zvolit velmi důvěryhodnou certifikační autoritu, jinak se prohlížeči stránek zobrazuje upozornění o nedůvěryhodné stránce. Tyto certifikáty se dají pořídit v základní verzi také zdarma.
různé obrazovky
Většina lepších poskytovatelů webhostingu vám nabízí za menší poplatek, nebo i zdarma, nějaké zabezpečení webu od základního nastavení až po složité certifikáty a skvělé zabezpečení domén. Všichni majitelé a provozovatelé jakýchkoliv webových stránek by bezpečnost svých stránek neměla brát na lehkou váhu, jakýkoliv útočník, bez dobrého zabezpečení vašeho webu, dokáže lehce a velmi jednoduše získat vaše cenná data a informace.