Chcete si užívat ještě většího komfortu při koupání ve vašem bazénu? V tom případě si pořiďte solární plachtu na bazén, která zajistí, že voda ve vaší nádrži bude o několik stupňů teplejší. A je jasné, že koupání v teplé vodě si ještě více užijete.
Ano, je to přesně tak: zatímco je voda zakrytá solární plachtou, ohřívá se od slunce a její teplota roste. A to vše úplně zadarmo, protože to jediné, co musíte k ohřevu vody udělat je, že ji zakryjete touto speciální plachtou, která pohlcuje energii v podobě slunečního záření a předává ji dále vodě v podobě tepla.
dítě pod hladinou
Nicméně aby všechno fungovalo, tak jak má, je nezbytné, aby solární plachta ležela přímo na vodní hladině. Jistě vás potěší fakt, že ohřev vody od slunce není zdaleka vše, co taková plachta umí. Její další velkou funkcí je, že zároveň zabraňuje úniku tepla v době, kdy se okolní prostředí ochladí, což bývá především v noci. Díky solární plachtě tak teplota vody ve vaší nádrži stoupne o několik stupňů a tuto teplotu si následně udrží i přes noc.
Zmínit ovšem musíme i to, že mimo tuto speciální vlastnost zvyšovat teplotu vody umí solární plachta také to, co všechny ostatní krycí plachty na trhu – tedy spolehlivě ochránit váš bazén před nečistotami zvenčí. Všichni moc dobře víme, že z okolního prostředí se do vody dostává mnoho nežádoucích nečistot v podobě listí, hmyzu, prachu, a podobně. Pokud však svůj bazén důkladně zakryjete, nemusíte se bát jeho znečištění ani ve velkém větru.
brýle u bazénu
Aby vše fungovalo tak, jak má, je důležité dbát na to, abyste bazén zakryli vždy v okamžiku ukončení koupání, a tedy nikoli až večer, kdy se chystáte domů. Navíc, vaše krycí plachta, ať už solární anebo obyčejná, by měla na bazénu vždy dobře těsnit, nikde by tedy neměly vznikat volná místa a díry, kudy může do vody proudit znečištění. Plachtu tedy vždy kupujte přesně na míru velikosti vašeho bazénu.