Stejně jako lidé, i naši domácí mazlíčci musí jíst vyváženou stravu plnou vitamínů, bílkovin a minerálů. Ne pro všechny je však určené stejné krmivo. Mnoho domácích zvířátek jsou například býložravci, zatímco pes nebo kočka dokáží do sebe nasoukat prakticky všechno. To však nemusí být vždy správně. Dát svému pudlíkovi jednou za čas pár koleček salámu sice můžete, ale nemělo by se to stát pravidlem, jinak ho také můžete dostat do zdravotních problémů. Je nutné kupovat takovou potravu, kterou doporučí veterinář, nikoliv to, co si myslíte vy nebo snad dokonce výrobce.

pes

 

Vybírejte pečlivě

 

Je jedno, jestli máte doma angorského králíka, křečka nebo dobrmana. Vždy mu musíte koupit potravu, která je určena přímo pro něj. Různé akce obchodníků, kteří dávají slevy na krmivo, které údajně může zvesela konzumovat prakticky všechna zvěř, která se v domácích podmínkách standardně chová, rozhodně ignorujte. V podstatě se vždy jedná pouze o reklamu, která není založena na faktech .

 

Také nekupujte nic, co by se už na první pohled vyznačovalo nepřirozenými barvami. V dnešní době není totiž žádný problém krmivo pro mazlíky trochu přibarvit, aby pak vypadalo daleko zajímavě. Pokud to má fialovou, růžovou, modrou nebo jinou barvu, která není pro jídlo vůbec typická, nekupujte to. Je sice pravděpodobné, že se nejedná o nic škodlivého, ale s určitostí to vědět nemůžete. Vašemu mazlíkovi se může i z na první pohled neškodných věcí udělat špatně.

kočka

Každý rokem přichází nejen na český trh nové typy potravin určených pro domácí zvířata a každým rokem jejich názvy čím dál tím více připomínají periodickou tabulku prvků. Je logické, že se výrobci snaží poukázat na to, že zrovna v jejich žrádle jsou všechny nezbytné látky, ale mnohdy to už přehánějí. Kupujete-li pravidelně jedno, a to samé krmivo dlouhodobě, asi jste s ním spokojeni. Tudíž ho kupujte dál a nějaké reklamy ignorujte. Váš domácí mazlík vás za to bude mít v ještě větší oblibě.