Ať už stěhujete kancelář nebo byt, bude se zřejmě jednat o náročný proces, který předchází balení věcí a demontáž nábytku (pokud se stěhujete i s rozebíratelným nábytkem). Zabalit věci do kartonových krabic není nic obtížného z hlediska organizace i samotného balení, ale přece jen se mohou vyskytnout situace, kdy potřebujete mít při ruce vhodný balicí materiál, nebo spíše nádobu.

spojovací součásti

Jako příklad můžeme uvést dvě modelové situace:

Potřebujete zabalit šuplík psacího stolu a v něm se povalují různé sponky, sešívačka, špendlíky, korálky, náušnice, řetízky, propisky, guma, pastelky, pravítko, mini šroubovák, napínáčky a další podobné drobnosti. Co s tím, resp. kam s tím? Do sklenice je to riskantní, protože když se rozbije, sklo bude všude, a věci se kamsi zakutálí. S papírovou krabičkou to také nebude valné, protože se papír může rozmáčet a protrhnout. Leda do nějaké plastové dózy, ale třeba jich nemáte doma nazbyt a navíc jsou dózy zbytečně drahé.

hromádka vrutů

A právě v této situaci se hodí sáček se zipem 2 pack, je levný, skladný, zdravotně nezávadný a hlavně naprosto spolehlivý. Pouze musíte dát pozor na ostré předměty, které ještě před vložením do sáčku zabalte třeba do ubrousku.

Druhou modelovou situací je rozebírání nábytku. Představte si, že začínáte s demontáží a na stole nebo na koberci se vám postupně hromadí šrouby, vruty, kolíky, matky a další součástky. Nežli čekat, že se vám něco z těchto dílů kamsi zakutálí, což by vám výrazně zkomplikovalo zpětnou montáž nábytku, sáhněte po zipovém sáčku a ukládejte všechny komponenty sem. Nevadí, že mají ostré špičky, sáček to jen zčásti může poškodit, ale neprotrhne se.

Po dokončení demontáže sáček pouze uzavřete a vložíte do vhodného zavazadla, v němž jej bezpečně přepravíte na nové působiště. Výhodou sáčku je hlavně jeho nízká hmotnost, pevnost a flexibilita a také spolehlivost, takže se vám z rozebraného nábytku nikam nic neztratí.