Určitě pivaře nebo pivavovárku potěší, pokud si může třeba v létě dát na své zahradě dobře vychlazené čepované pivo své oblíbené značky. A víte, že je to možné? Mít vlastní výčepní zařízení doma je snad sen skoro každého muže. Dát si pěkně vychlazenou dvanáctku po příchodu domů z práce je opravdu sen. Milovníci piva tvrdí, že je rozdíl dát si pivo z lahve neboli lahváče a pěkně čepovaný mok. Možná je to jen pocit anebo to opravdu chutná lépe nicméně pánové máte možnost si toto opravdu dopřát. Stačí si domů koupit výčepní zařízení s kompresorem Gastroserver.

pivo

Na českém trhu je možné si pořídit výčepní zařízení, které pohánějí bombičky a velmi se hodí na domácí využití anebo poté výčepní zařízení s kompresorem. Jedná se o vzduchový kompresor, který zajišťuje chlazení a stáčení piva. Výkon tyto výčepní zařízení mají 15-60 litrů za hodinu. Pokud si budete čepovat doma sami max pro svou rodinu nebo sousede stačí Vám menší výkon. Pokud ovšem chcete dělat větší párty měli byste sáhnout po výkonu větším. Dá se připojit ke klasickým pivním bečkám. Díky skladnosti a lehkému používání je velmi oblíbený.

Jak dlouho vydrží naražené pivo?

Pokud se budeme bavit o naražení pivo pod kompresorem vydrží dobré 2-3 dny. Poté se sice bude dát pít, ale už to nebude úplně to chutné pivo na, které se tak těšíte. Proto je vždy lepší narazit bečku tak velkou, abyste pivo neuchovávali na další den. Počet piv si spočítáte jednoduše litry x2. Tedy bečka patnáctka má 30 piv.

výčep

Kde koupit výčepní zařízení

Není vůbec těžké koupit výčepní zařízení. Můžete zkusit oslovit různé pivařské obchody anebo se zkusit podívat na webu. Česká trh nabízí mnoho druhů výčepního zařízení, takže budete mít opravdu z čeho vybírat. Je třeba se zaměřit, zda se jedná o výčepní zařízení s kompresorem nebo na CO2. Kompresory na CO2 totiž zvládnout pouze 5l soudek, který obsahuje 10 piv.