V současnosti se do módy znovu vracejí účesy s loknami. Když máte vlasy rovné, kulmofén určitě vyzkoušejte, poznáte tak, jak vám sluší kudrnaté vlasy nebo jen jemné zvlnění. Na výběr máte různé druhy kulem, takže si určitě některou z nich vyberete.
Klasické kulmofény
Fungují na principu foukání horkého vzduchu pomocí štěrbin, které jsou po celém obvodu foukacího kartáče. Vlasy na kartáč namotáte, chvíli počkáte a potom sundáte. Zůstanou vám krásně naloknované prameny vlasů. Výrobci je nabízejí kromě základních funkcí i ve verzích s proudem studeného vzduchu,
naloknovaný účes
Kulmy s keramickou pracovní plochou
Jsou to staré známé klasické typy kulem, avšak nyní již s keramickým povrchem.  Zahřátí je velmi rychlé, do 30 sekund je kulma připravená k použití. Pramen vlasů se uchytí pomocí kovové zvedací spony, natočí a rychle odmotá.
Loknovací kulmy
Staly se hitem posledních let. Již se nemusíte zatěžovat pracným namotáváním vlasů na kulmu, ale pramen vlasů se sám vtáhne do malého keramického tubusu a po pár vteřinách, když se ozve zvukové oznámení, loknu vytáhnete.  Výsledkem jsou pravidelné a krásné kudrny.   Výrobci nabízejí dokonce i funkci, která lokny namotá buď vpravo nebo vlevo, aby byly po obou stranách hlavy stejnoměrné. Nebo si u těchto kulem zvolíte i možnost výběru teplot, které vám pro styling vlasů vyhovují a vyhnete se tak případnému přehřátí.
žena s jemně zvlněnými vlasy
Kombinované kulmy
Tyto výrobky kombinují teplovzdušné zahřátí s klasickým ohřevem. Samy si pomocí rozličných typů aplikátorů, které jsou součástí výrobku zvolíte, zda budete chtít použít teplý vzduch nebo klasický ohřev pomocí uchycení pramenu vlasů do kleští.  Také v kartáčích mívají tyto typy velký výběr, i 4 druhy s různě velkými štětinami a trny po stranách kartáče.  Nebo vám bude vyhovovat použití rovnacího kartáče, který je rovněž součástí sady kombinovaných kulem.