Kromě základní péče o auto, a způsobu ježdění, je pro stav vašeho automobilu důležité i správné parkování. Nemluvě o tom, že to mění i vaše možnosti při využívání osobního automobilu. Pokud například parkujete na ulici, jistě se vám v létě stává, že musíte nastupovat do rozpáleného auta, v zimě pak zase strávíte škrábáním oken celou věčnost. V případě že máte rodinný dům s pozemkem, může tyto problémy snadno vyřešit. Jak?

Garáž

Ačkoliv váš dům jako takový třeba garáž nemá, můžete si ji nechat postavit i samostatně, tedy třeba v zahradě, pokud k ní vede nějaká cesta, po které by se dalo jezdit. Na stavbu garáže samozřejmě potřebujete stavební povolení, což si musíte vyřídit na stavebním úřadě, a nebude to zrovna snadný úkol. Výsledek za to ale jistě stojí, protože díky suchému prostředí vaší garáže šetříte své auto, které pak vydrží déle. Zabráníte předčasné korozi, v zimě jen sednete a vyjedete, a v létě nebude vaše auto připomínat saunu. Pokud tedy máte dostatek finančních prostředků, je tohle ta pravá volba pro vás.

garážová vrata

Pergola

Levnější, a jednodušší, ale stále efektivní způsob, jak uchránit své auto před sněhem, námrazou, a ztlumit účinky dotěrných slunečních paprsků, je pergola. Objednáte si ji u firmy, která se výrobou přístřešků zabývá, necháte si ji doručit a postavit na místo, kde parkujete. Je to rozhodně snazší, rychlejší, a na rozdíl od garáže i levnější řešení. Vybírejte však dobře. V tomto případě se vyplatí vsadit na ověřenou firmu, která má už nějaké ty zkušenosti, abyste nakonec nedopadli tak, že vám pergola auto rozdrtí. Jednou z nejlepších firem v oboru, je v České republice rozhodně firma Pergoly Turnov, která má už spousty spokojených zákazníků. Zde je však moudré objednávat předem, protože zakázek je spousta, a pokud se chcete dočkat ještě do léta, bude to o fous.

dřevěná pergola

Stromy

Asi nejlevnějším řešením je vysázení stromů, které vašemu autu poskytnou dostatečný stín, avšak rozhodně jej neochrání před námrazou, kterou budete muset řešit buďto ochrannou fólií, nebo rozmrazovačem ve spreji. Na rozdíl od garáže a pergoly taky chvíli potrvá, než stromy vyrostou, a je možné, že do té doby stihnete automobil vyměnit za jiný model.