Odborná literatura se nás často snaží vzdělávat na poli zdravé výživy, v každé publikaci tak najdeme mnoho odborníků, kteří nám laikům postupně zakazují konzumaci té a té potraviny a radí čím jí naopak nahradit. Ne nadarmo se říká, že knihy o dietách mají na regálech knihkupectví již stále místo a s oblibou po nich sáhnou právě ženy, které se svou váhou nejsou spokojeny. A tak se pomalu ale jistě dostáváme k onomu kontroverznímu tématu zvanému přílohy.

počítání kalorií

Kdo by si dokázal představit pravou svíčkovou bez kynutých houskových knedlíků nebo třeba těstovinový salát bez těstovin. No úplně to asi nejde. Mnoho lidí, kteří se snaží zhubnout, se přílohám zbytečně vyhýbá, obsahují totiž vysoký obsah sacharidů. Jenže není příloha jako příloha a právě sacharidy při větším fyzickém výdeji tělo potřebuje.

Mnoho výživových poradců se shoduje na postupném omezování příloh alespoň v počátcích redukce hmotnosti. Díky tomuto nepatrnému kroku se dokáže metabolismus nastartovat mnohem rychleji, ale vždy je potřeba brát všeho s mírou. Největším pomocníkem v boji za štíhlejší postavu pak pro vás bude právě kalorická tabulka, která vám pomůže neztratit se na poli vhodných a nevhodných potravin.

Nezanevírejte na přílohy!

Redukce váhy a konzumace příloh rozhodně nejsou v rozporu. Jen je potřeba přílohy připravovat s ohledem na doporučený výživový plán. Jako příloha vám ale velmi dobře poslouží i suchá rýže, brambory nebo právě čerstvá zelenina. Zvláště v letních měsících vás dokáže spolehlivě zasytit i plátek libového masa s čerstvou nebo grilovanou zeleninou.

quinoa salát

Do svého jídelníčku zkuste zapojit i celozrnné těstoviny ze špaldové nebo tvrdé pšenice. Při redukci hmotnosti mnoho lidí nedá dopustit ani na bulgur, kuskus nebo quinou. Quinoa cena https://www.energiezivota.com/superfoods-superpotraviny/quinoa-zdravotni-ucinky/ není o nic vyšší než cena běžné rýže a jistě vám tyto semena merlíku čilského zachutnají.