Soukromí nade vše

Také máte pocit, že moderní technologie spíše lidem kradou soukromí, než aby podporovaly vzájemné sympatie, utužování mezilidských vztahů a lepší komunikaci? Původně byly vytvořeny právě proto, ovšem v lidské povaze je bohužel zneužitelnost všeho, co jí přijde pod ruku.

betonová zeď

Občas se na Internetu objeví článek či anketa, kde se lidé mohou vyjadřovat k situaci v zemi (a ve světě) a porovnávat ji s minulostí, nejčastěji se socialismem. „Bylo lépe tehdy, nebo dnes?“, zaznívá na mnoha místech, ale málokdo se již zamyslí nad tím, že se lidé ve svém nitru (až na výjimky) příliš za tu dobu nezměnili, a že jme na tom zhruba stejně, jako před čtyřiceti lety. Rozdíl je však markantní právě díky technickému pokroku, který bohužel pokulhává za tím morálním.

Dnes je k dispozici tolik vymožeností, které mohou lidé obrátit proti sobě, je jich mnohem více, než za socialismu, a proto také dnes mnohem více chráníme své soukromí, než dříve. Vyplatí se vynaložit určité prostředky k tomu, abychom zabezpečili bankovní účet, motorová vozidla, nemovitost, a samozřejmě i pohled do soukromí na vlastním pozemku.

břečťan na zdi

Kam není vidět…

Kam lidé nevidí, tam nemají přehled a mohou se jen dohadovat, co je uvnitř. Oplotíte-li parcelu drátěným pletivem, počítejte s tím, že budete na zahradě jak ve výkladní skříni. Tam, kde chcete pohled do soukromí chránit, volte živý plot, nejlépe v kombinaci s betonovým plotem.

Betonové ploty Ostrava Montáž MPC zvládnete postavit sami, případně si zajistíte montáž na klíč. Výhodou je rychlost výstavby, která nevyžaduje náročné výkopové práce. (Stačí vyhloubit otvory pro svislé sloupky a jednotlivá pole se již mezi ně zasouvají do drážek a pokládají přímo na zem). Životnost armovaného pevnostního betonu je zhruba čtyřicet let, materiál je prakticky bezúdržbový a lze jej barevně sladit s okolní zástavbou.