Rádi svůj domov různě zdokonalujete? Anebo se vám to líbí a zvažujete, že se pustíte do své první stavby? Kutilství je jistě skvělý koníček, který má velký smysl a přínos, tak jen s chutí do toho!
Své schopnosti můžete vyzkoušet třeba na stavbě jednoduché terasy! Pakliže budete uvažovat nad tím, jaký stavební materiál je ten nejlepší, máte celou řadu možností, nicméně jen stěží najdete lepší volbu, než je dřevo.dřevo, prkna
Jedná se o velice kvalitní přírodní materiál, který může nabývat celé řady podob. Můžete z něj zhotovit prakticky cokoli, od podlahy až po nábytek, klidně celý dům a veškeré jeho vybavení. I za ta dlouhá tisíciletí neztratil tento materiál své kouzlo.
A jeho velkou výhodou je jistě i to, že si ho můžete pořídit za velice dostupnou cenu. V tomto případě je cenové rozpětí poměrně široké podle toho, po jaké konkrétní dřevině sáhnete. Nejlevnější jsou jehličnany – jejich dřevo je měkčí, nicméně to nemusí být ničemu na závadu, záleží, co konkrétně chcete ze dřeva vyrábět. Naopak o něco dražší jsou tvrdá dřeva, jako jsou buk či dub, a nejvyšší cenovou hladinu najdete u exotických tropických dřevin.
Pokud jde o výběr dřeva, nekoukejte jen na cenu. I když budete chtít mít doma opravdu něco luxusního, vždy zvažte, zda se taková investice skutečně vyplatí. Například v současnosti velice oblíbené exotické dřeviny jsou do našich klimatických podmínek nevhodné, tedy především v případě, kdy je chcete mít venku pod modrou oblohou. Když si z nich vyrobíte například venkovní terasu, může se vám snadno stát, že se prkna vlivem mrazu a suchého léta zkroutí a popraskají.šrouby, vruty
Zvláště do venkovních podmínek jsou ideální terasová prkna z evropských a sibiřských dřevin, které jsou zdejším podmínkám přizpůsobené. Jsou velice kvalitní, předem opracované, takže práce s nimi bude hračka. A to i v případě, kdy začínáte a budete postupovat například podle návodu na internetu.