Třicetiletá Alice očekávala prvního potomka a došla k tomu, že takový zlom v jejím životě si zasluhuje jedinečný šperk, který by jí navždy připomínal toto speciální období. Sedla si k internetu a během hodiny skončila naprosto vyčerpaná. Nabídka se zdála být bezrozměrná, šperky nalézala všude. Mnoho z nich tak krásných, že si je uložila do záložek, aby se později rozmyslela. Místo nadšeného vybírání se rychle dostavila frustrace. Alice totiž měla o hledání svého ideálního šperku jiné představy: čekala, že až se před ní ten pravý objeví, bude to zkrátka vědět, ucítí jistotu, že tento k ní patří a dál už hledat nebude. Jenže už viděla stovky vzorků, které jí postupně začaly splývat a na další už klikala bez nadšení a očekávání.

Práce zlatníka

Než jí došlo, že takhle svůj vysněný šperk nenajde, že naopak musí sama vložit něco do jeho vzniku. Náhodou narazila na mladou šperkařku Adélu, která vyrábí originální autorské šperky, které dokáže s klientem vytvořit na míru.

Alice se rozhodla, že to zkusí: přijde za Adélou se svou troufalou představou: chce šperk na míru její osobnosti, i když zároveň ještě netuší, jak by měl vypadat. Věří ale v to, že talentovaná šperkařka si po rozhovoru s ní dovede představit, jakým šperkem by ji ozdobila.

Práce šperkaře

Dobrý umělec, který nabízí služby na míru, a není jen prodejcem svých vlastní kolekcí, by měl být především empatický posluchač a po seznámení s klientem vycítit, jaký typ šperku pro něj bude ten pravý. Klient se rozpovídá o svém životním stylu, oblíbeném oblečení, zálibách, protože tam všude se ukrývají drobné nápady, které nápaditý návrhář zachytí a přetvoří do jedinečného šperku. Alice si takto mohla vybrat kohokoliv za stovek umělců, kteří se zabývají šperkařstvím. To, že narazila na Adélin profil, na kterém ji okamžitě zaujalo, jak autorka vyzařuje, nepovažuje za náhodu. A jestli chce svému šperku vyjít skutečně naproti, s Adélou se setká.