Domníváte se, že online marketing v Pardubicích či v jiných městech nemá tak praktický význam, a je e to jen mediální bublina? Pak si uvědomte, že právě online marketing zlepšuje život nás všech, jestliže mu udáme ten správný směr.

Chtěli jste někdy znát podrobnosti o vašem výrobku? Kupříkladu o tom, jak pracuje vaše chladnička, kterou jste si vyhlédli v obchodě, jak ji správně udržovat v čistotě či jak vhodně ukládat potraviny do mrazicího boxu? Možná jste využili kanál YouTube, kam firma či zákazníci vložili video s důkladným popisem toho, co právě hledáte. Natáčení videí a předkládání užitečných informací lidem, kteří potřebují poradit, je také jednou z forem pozitivního poslání, které zlepšuje život nám všem.

kanál YouTube

Sociální sítě – těm je častokrát vytýkáno, hlavně v souvislosti s mladými lidmi, že tu tráví mnoho času a postrádají vazby na reálný hmotný svět kolem sebe. Se sociálními sítěmi je to jako se vším v životě, je to jen informační kanál, a jak jej využíváme, je na nás. Můžeme je přirovnat k potravě, kterou si vkládáme do úst – jídlem se můžete nezdravě přecpat a sníst docela nezdravé potraviny, anebo si dopřát kvalitní zdravou výživu z prověřených zdrojů. Sociální sítě v tom dobrém slova smyslu mohou pomáhat v informování o produktech či službách a všem dalším, co podporuje šťastný život jednotlivců i rodin (nejen) v naší zemi.

nákup potravin

Srovnávače cen zboží – budete-li nakupovat na Internetu, a nebudete úplní začátečníci, co tu tápou, a co skočí na první nabídku, co se jim ve vyhledávačích otevře, zjistíte, že totéž zboží lze nakoupit u jiného prodejce za nižší cenu. Cena výrobků či služeb je v reálném módu vždy taková, že se do ní započítává jak obchodní marže, tak i balné a cena za přepravu. A zde mohou být rozdíly i poměrně výrazné. Např. některý obchod nabídne množstevní slevu, dopravu zdarma od jisté částky, zboží momentálně na akci atp. A k tomu, abychom rychle porovnali u stejného výrobku ve více obchodech konečné ceny včetně dopravy, se mohou hodit srovnávače cen zboží. Existuje jich několik, a jak se v tom všem vyznat, pomůže právě online marketing.