Těšíte se, až bude slunce na obloze vysoko nad hlavou, bude nás ozařovat každý den déle, než patnáct hodin, a venku bude příjemné teplo, kdy stačí obléknout jen tričko, sandály a krátké kalhoty? Měsíc červen patří k těm nejkrásnějším v roce, a to i z toho důvodu, že nastává čas dovolených. Konečně máte také čas sami na sebe a můžete si dopřát odpočinek v přírodě, daleko od města.

oblečení pro miminka

Dovolenou mimo městskou zástavbu by si měly dopřát i maminky na mateřské dovolené. Mateřská dovolená totiž není dovolenou v pravém slova smyslu, je to spíš neustálá starost, prakticky 24 hodin denně o svého potomka, a kdo to nikdy nezažil na vlastní kůži, stěží mu to vysvětlíte. Péči o děti pobyt ve městě spíše znesnadňuje, neboť se jedná o stresující prostředí plné chaosu, hluku, průmyslových a automobilových zplodin a také s výskytem mnoha lidí, kteří se k ostatním nechovají zrovna přátelsky. Proto je každý volný víkend nebo týdenní či čtrnáctidenní pobyt mimo město vítanou změnou.

krása Jizerských hor

Vydejte se do hor

S malým miminkem vám nedoporučujeme cestovat na příliš dlouhou vzdálenost a navíc do prostředí s odlišným klimatem, např. k moři, bude to pro děti spíše zátěž. Vypravte se raději do hor, kde jim čerstvé povětří a mnoho záporných iontů a krásná příroda prospějí mnohem lépe.

Nezapomínejte ani na dostatečné zázemí v podobě oblečení pro miminka a další podpůrné příslušenství, jako jsou plenky, bryndáčky, osušky a samozřejmě dětské zdravotně nezávadné hračky. Při cestování do hor využijete i kočárek trojkombinaci, ale to už jistě dobře víte a není třeba se o tom sáhodlouze rozepisovat.

A dobrá rada na závěr – to nejdůležitější, na co nesmíte zapomenout, je dobrá nálada a alespoň přibližný plán, co budete na horách podnikat a kam se s dětmi vydáte na výlet. Ovšem ať už se rozhodnete pobývat na Šumavě nebo v Jizerských horách, tamní prostředí vám nepochybně učaruje.