Ano, čtete dobře. Představte si, že existuje společnost, která vám založí právnickou osobu, tedy společnost s ručením omezeným zdarma. Jak je to možné? Jak to dělají? Proč to dělají? Tak hned zpočátku je zapotřebí narovinu přiznat, že tak úplně zadarmo to není. Toto tvrzení je marketingový tah, takové public relations. Sdělení o zakládání společností s ručením zadarmo, má být ranou na solar všem zájemcům s cílem, aby měli důvod se s touto společností spojit a zadat poptávku.

Solidní nabídka

Dnes nedělá nikdo nic zadarmo. Nikdo. Nemá to smysl, je to proti všem ekonomickým zásadám.

Protiváhu zdarma založené společnosti s ručením omezeným, je závazek k využívání dalších služeb, které tato společnost poskytuje. Což není až tak nezajímavá cena. Kdybyste si společnost zakládali sami, je docela možné, že byste tyto služby nakonec využívali také.

U akciové společnosti „Společnosti a sídla a.s.“ máte tedy, v případě, že potřebujete novou právnickou osobu na výběr. Buď si společnost s ručením omezeným necháte založit a zaplatíte pár tisíc za servis spojený se zakládáním společnosti, plus nutné poplatky u soudu, nebo si necháte společnost založit zadarmo a na pár let se zavážete k využívání sídla společnosti a využívání virtuální kanceláře.

Propčítat, dobře propočítat

Vzhledem k tomu, že sídlo tak jako tak potřebujete k založení právnické osoby a služby virtuální kanceláře se jistě budou hodit, zvláště pro ty podnikatele, kteří pracují v režimu home office, je volba toho, co je výhodnější jasná. Založení spol. s r.o. Companiesandoffices.cz v ceně nula, tedy jen se zaplacením soudních poplatků je jasně výhodnější. Určitě by se k této variantě měli přiklonit ti, co se mohou klidně na dva, tři roky uvázat na virtuální kancelář a neplánují zakoupit něco svého. Takových podnikatelů je dost a myslím si, že jim nabídka výše zmíněné společnosti přijde jistě vhod.