Výhody světelného zdroje s označením LED

Poslední dobou tyto zdroje přesvědčily poměrně širokou veřejnost o svých dovednostech a stále překvapují svojí naprosto úžasnou technologií. Dříve se jim zákazníci vyhýbali a to hlavně bylo ovlivněno klasickými žárovkami. Svícení bylo poměrně drahé a navíc nevydržely svítit takovou dobu, jako tato nová technologie. Musely se častěji nakupovat a to bylo hodně zakotveno ve smýšlení kupujících. Investice do úsporných žárovek byla totiž daleko mnohem vyšší a při představě, že bychom žárovky měli nakupovat ve stejné intenzitě, to každého omezilo. Přes všechna úskalí výrobci získali přední pozice a dnes se ani o jiné zdroje nejeví zájem. LED žárovky dnes sehrávají hlavní roli zdroje světla, proto je k dispozici i jejich široký výběr https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/. Setkáváme se s nimi v našich domácnostech, pracovištích, obchodech ale i venkovních prostorách našich zahrad, teras a pergol.

lucerna

Jejich výhody:

  • Úspornost – ta stojí na prvním místě, jelikož oproti klasickým zdrojům jsou schopné snížit spotřebu energie a to až o 80%. To už je přece jenom znát v našem rozpočtu.
  • Životnost – podle druhu dokážou svítit klidně až v řádu ne hodin, ale přímo roků. Proto zmíněná vyšší investice se rozhodně vyplatí.
  • Barva světla – udává se v Kelvinech a my si skutečně můžeme vybrat teplou nebo studenou barvu. U LED žárovek se setkáváme se třemi druhy určení: teplá bílá, neutrální, studená bílá a každá z nich má svoje parametry. Hodně záleží, kam chceme dané světlo umístit.
  • Rozptyl světla – to je důležitá informace, jelikož čím bude vyšší úhel, tak samozřejmě získáme, podle stupně, kdy nevyšší je 360° i větší rozptyl světla do prostoru.
  • Další – neobsahují rtuť, jsou ekologické, šetrné k životnímu prostředí atd.

lampy

Venkovní svítidla

Osvětlení do našich exteriérů rozhodně patří. Samozřejmě vybíráme taková, co zapadnou přirozeně do prostředí a nebudou vyčnívat jako strašák na poli. Pokud se rozhodneme pro venkovní Led osvětlení, tak rozhodně neuděláme chybu. Je dobré se při koupi zaměřit i na stupeň krytí, který se nalezne pod označením IP. Skládá se ze dvou čísel, která jsou důležitou informací.

  1. Zde nám číslo bude značit stupeň krytí proti nebezpečnému dotyku a vniknutí cizích předmětů.
  2. Druhé v pořadí nám podá informaci jak je tomu v případě vniknutí vody.

5/5 - (2 votes)