Program PID Info je určen speciálně všem, kteří cestují pravidelně, nebo alespoň sporadicky, pražskou integrovanou dopravou.  Pro uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android jej nechal vytvořit provozovatel hromadné dopravy v hlavním městě ROPID.
Pražská integrovaná doprava, to však není jen metro, autobusy a tramvaje v Praze, patří sem i všechny příměstské linky autobusů a vlaků. Samotný program pracuje se všemi daty těchto spojů, včetně lokalizace reálné polohy dopravního prostředku online v čase.
pražská tramvaj

Vyhledání spojení, odjezdové časy, mimořádné výluky na trase

Program je propracovaný jak po obsahové, tak po grafické stránce, snadno v něm vyhledáte každé spojení v různé kombinaci autobusů, metra, tramvají, vlaků a dokonce i petřínské lanovky a říčních přívozů. V systému se nachází segment pro plánované výluky v dopravě a aktuálně se zobrazují i mimořádné události, které do vyhledaného spojení mohou zasáhnout.
Je zde k dispozici jednak mapa všech zastávek PID, a také přehled prodejních míst jízdenek, včetně instalovaných automatů, např. ve vestibulech metra.
Program pracuje tak, že se vás nejprve dotáže na vaši aktuální polohu. Základním distribučním rozhraním je vyhledání spojení, podobně jako u jiných programů, tedy z počáteční do cílové zastávky v určeném dni a čase. Při vyhledávání lze výstup zredukovat např. na bezbariérové vozy, je možné nastavit délku pěšího přestupu a některé dopravní prostředky z přepravy vyjmout.
pražský autobus
Co je v programu PID Info navíc ve srovnání s jinými vyhledávači dopravního spojení, je propracovaný systém informací ohledně mimořádných událostí a výluk na hledané trase. Aplikace se tak podobá kvalitní navigaci, která něco podobného také zohledňuje. Navíc lze každou neobvyklou událost blíže identifikovat, je tu vždy dostupný podrobný popis, můžete se tedy pružně rozhodovat, jak trasu, nebo hodinu či datum cestování pozměnit. Kromě vyhledávání spojení také můžete využít odjezdy předem zvolené linky z příslušné zastávky, vše je podpořeno přehlednou mapkou.