Znáte tu písničku od Hany Zagorové s názvem „Benjamín“? Jde o skladbu, v níž je preferována lidskost a porozumění a je zde také zmínka o lidské nešikovnosti a kutilství, cituji: „…když si hraje s anténními svody, kdo se na to dívat má“. Skladba Benjamín pochází z roku 1981, tedy z období reálného socialismu, kdy bylo kutilství jedním z typických znaků tamní doby. Tehdy byl velký problém obstarat kvalitního řemeslníka, mnozí z nich pracovali jen za úplatky, promítal se do toho vliv alkoholu, někteří na vás měli čas jen o víkendech, takže nebylo snadné tehdy zajistit chod domácnosti, pokud se v ní cokoli porouchalo.

elektrikářské nářadí

A tak se stávalo, že namísto zajištění elektrikářských prací odborníkem si je lidé obstarávali pokoutně na vlastní pěst a hlavně vlastní odpovědnost, což pak mohlo vést k úrazům či požárům, a důsledky této činnosti jsou patrné i dnes, na některých místech, kde se dosud neprováděla revize a rekonstrukce elektrických rozvodů.

elektrikář při práci

Jestliže jste právě vy tím případem, v němž figurují ještě znaky starého systému, například jste zdědili rekreační chatu a zjistili jste, že je tu cosi podivného v elektroinstalaci, a zdá se vám, že to neodpovídá bezpečnostním předpisům, dejte to pro jistotu na vědomí elektrikáři z Prahy 7 technologie-budov.cz. Elektrikáři dnes mohou provádět výkon povolání pouze při splnění legislativních podmínek, musí být držiteli patřičného oprávnění a certifikátu, a máte zde záruku v tom, že se budou také předpisy řídit.

Elektrikář snadno odhalí různé nedostatky, jako jsou špatně zapojené vodiče ve svorkách, tenké průřezy kabelů, nevhodné vodiče z hlediska bezpečnosti, například z hliníku namísto mědi, zásuvky umístěné příliš blízko vodního zdroje, nedostatečné IP krytí svítidel, zejména v exteriéru či v koupelně atd.

Pamatujte, že elektrické rozvody mohou být příčinou požáru i smrtelného úrazu, a proto byste měli dát elektroinstalaci ve své domácnosti jednu z nejvyšších priorit.