Na nástup do školy se těší mnoho dětí, které stále neví, co je čeká. Škola není peklo, ale po letech se studenti budou těšit na ranní vstávání méně a méně. Nicméně je stále můžete potěšit nákupem potřeb a různých drobností, které jim ve škole budou působit radost.

            Základem je samozřejmě aktovka nebo batoh. Ty by si mělo dítě vybrat samo podle toho, jaký styl se mu líbí. Malé děti ocení princeznovské motivy, auta a roboty. Měly by být barevné, dostatečně pevné a uzpůsobené tak, aby si vaše děti neničily záda. Pro starší se hodí batohy různých stylů, mnoho lidí si oblíbilo retro vzory.
vybarvování obrázků

            Také se dětem hodí barevné desky s motivy z pohádek, jelikož děti si pak neničí sešity a mohou je rychle najít. Stejně tak penál. K němu pořiďte různé barevné pastelky, tužky a propisky. Dají se najít různé druhy, barvy a styly. Mohou být opět ve stylu vintage, nebo se vyrábí s různými kamínky, aby vypadaly elegantně.

            Také potřebují lahev, nejlépe nějakou, která vydrží dítěti několik let. Myslete na to, že mladší žáci nemohou mít skleněné lahve, jelikož by hrozilo zranění. Vyrábí se však hliníkové či z tvrdého plastu. Krabičku na svačinu seženete například v Kiku či v Pepcu. Zde nabízí dvoupatrové krabičky, kam můžete vložit bohatou a zdravou svačinu, případně sladkost.

            V papírnictví najdete velký výběr samolepek, nalepovacích kamínků, barevných třpytivých gelových tužek, zvýrazňovačů a podobně. Nebojte se pořídit více takových drobností, které vašim dětem zpříjemní celou výuku. Z barevných poznámek se poté lépe učí, a pokud se to naučí žák již v útlém věku, nebude mít problém na střední ani na vysoké škole. Sady samolepek pořídíte do 30 korun, ale vědomosti, které váš potomek nasbírá, jsou nevyčíslitelné.
kreslení školáci

            Čím barevnější motivy zvolíte a čím více se podřídíte vkusu svého dítěte, bude se mu do školy chodit s radostí a ve výuce nebude mít problémy.