Dokonalá kuchyň

Kuchyně je srdcem domova. Možná se vám to nelíbí, ale trávíte v ní nejvíce času. Ať jste dobrovolné hospodyňky, nebo ne, nic to na tom nemění. Zařiďte si ji proto podle svého vkusu, ať se v ní cítíte dobře. Myslete na to, že je to investice na několik let, pro někoho možná na celý život.
luxusní kuchyně

  • Plánujte. Pokud jste se rozhodli pro totální rekonstrukci, vše si s předstihem naplánujte. Než začnete, rozmyslete si, zda tam budete pouze vařit, nebo to bude i místo, kde budete zasedat ke stolu. Obejděte obchody, posbírejte inspiraci, koukněte na internet. Musíte se rozhodnout, zda si koupíte sériově vyráběnou linku, nebo dáte zakázku truhláři, který bude asi dražší. Na druhou stranu, budete mít kuchyni na míru podle vašich představ.
  • Není to jen o vás. Myslete i na to, že tato místnost není jen prostorem pro vás. Berte ohled i na ostatní. Jsou-li v domácnosti malé děti, klaďte důraz na bezpečnostní prvky, které je ochrání před zraněním. Více očí i víc vidí. Rodina může mít dobré, muži často praktické připomínky. Ne všechno, co se vám libí, může být za provozu užitečné. Poptejte se i u svých známých příbuzných, kteří řešili podobnou situaci.
  • Vybavení. Jděte s dobou. Dnešní technika dokáže ulehčit práci a z vaření udělá zábavu. Proto než bude dána linka do výroby, mějte rozmyšleno, jaké spotřebiče budete chtít, aby na ně bylo dostatek místa jak ve skříňkách, tak na lince. Firmy dnes už dělají návrhy v počítačích pro lepší představu. Pokud v kuchyni trávíte hodně času, vaření je vaší vášní, techniky tam bude hodně. Většinou se jedná o neskladné kousky, které zaberou dost místa.
  • Prostor. V kuchyni je rozhodující dostatek pracovní plochy. Mějte to na mysli, ať nejste na Vánoce při pečení cukroví na nervy. Vhodně umístěte dřez, který by měl být vedle myčky. Lednice, sklad potravin v dosahu, tak abyste nemusela běhat z jednoho rohu do druhého. Máte-li v místnosti jídelní kout, měl by být na nejméně frekventovaném místu, tak aby bylo na jídlo klid.

kuchyňské náčiní
Atmosféra.V kuchyni musí být čisto, ale útulno, musí mít atmosféru. Stačí drobné doplňky, květina na parapet. Nezahlcujte ji. Musí dýchat